Klimatyczne, sielskie i tajemnicze miejsca południowo-wschodniej Polski można obejrzeć w Galerii w Holu u Attavantich .

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Weroniki Sopel – “Ścieżki (nie)znane”.

Wędrujący po zakątkach naszego wspaniałego regionu, być może rozpoznają “urocze” miejsca. A dla Tych, którzy chcieliby odkryć “magiczne” zakątki po raz pierwszy, niech wystawa będzie inspiracją do planowania krajoznawczych wypraw!

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia Centrum Kultury i Promocji w Jaroslawiu.

“Bliskie, a jakże często nieznane lub znane jedynie pozornie: drogi, szlaki, bezdroża, ścieżki… Miejsca, w których czas spowalnia lub się zatrzymał. Miejsca, w których więcej można zobaczyć, usłyszeć, poczuć. Gdzie ludzi trochę mniej. Przestrzeń i czas dla siebie. Opustoszałe wsie, miasteczka, przysiółki, uroczyska… Czy na pewno opustoszałe? Przecież odwiedzając je z aparatem fotograficznym niejednokrotnie miałam wrażenie czyjejś milczącej obecności. Tam do dzisiaj rozbrzmiewają echa dawnych dni, zaklęte w kamieniu, drewnie, pejzażu. Tą wystawą pragnęłam oddać choć w części klimat odwiedzanych przeze mnie miejsc, głównie z terenu Polski południowo-wschodniej. Chciałam także zachęcić i zaprosić do przemierzania, poszukiwania i odkrywania własnych miejsc i własnych ścieżek. Do poznawania nieznanego”. / Weronika Sopel.

Dodatkowe informacje