wtorek 26.10.2021
Zaproszeni goście oraz uczestnicy XIX edycji Konkursu Recytatorsko-Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Za nami XIX edycja Konkursu Recytatorsko – Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego, którego uroczyste podsumowanie odbyło się 22 października w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 37 osób, w tym uczniowie z 14 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Na uroczystości zaprezentowano film o jarosławskim poecie Jerzym Hordyńskim oraz o przemyskiej poetce Teresie Parynie, która uświetniła galę swoją obecnością. To jej twórczość, obok twórczości Jerzego Hordyńskiego, była przedmiotem tegorocznej edycji w kategoriach recytacji oraz poezji śpiewanej.

Organizatorzy konkursu, w tym reprezentujący burmistrza miasta Waldemara Palucha zastępca Dariusz Tracz, wręczyli uczestnikom konkursu okolicznościowe dyplomy, a laureaci otrzymali dodatkowo atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcy w kategorii twórczości własnej zaprezentowali swoje wiersze, a uczestniczka konkursu w kategorii poezja śpiewana, Natalia Stachurska, zaśpiewała wiersze Jerzego Hordyńskiego „Przemienienie” oraz „Ranny most” przy akompaniamencie gitary, we własnej aranżacji. Konkurs Recytatorsko – Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego to święto talentów poetyckich, recytatorskich oraz muzycznych, a także wszystkich miłośników poezji – dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejną, jubileuszową XX edycję!

WYNIKI XIX EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKO – POETYCKIEGO im. JERZEGO HORDYŃSKIEGO

W kategorii recytacja – szkoły podstawowe:

- I miejsce Anna Przybyło,

- II miejsce Julia Magryś,

- dwa III miejsca Amelia Stefanowska i Emilia Markowicz,

Ponadto przyznano wyróżnienie Agacie Osip.

W kategorii recytacja – szkoły ponadpodstawowe:

- I miejsce Natalia Kołcz,

- II miejsce Zofia Duszko,

- III miejsce Barbara Lewandowska,

Wyróżnienia przyznano Julii Wygnaniec, Adriannie Mnich oraz Igorowi Kołodziejowi.

W kategorii poezja śpiewana – szkoły ponadpodstawowe:

Przyznano nagrodę dla Natalii Stachurskiej.

W kategorii twórczość własna – szkoły podstawowe:

- I miejsce Karol Kozar,

- dwa II miejsca Maciej Skiba oraz Łucja Maliga,

- III miejsce Kamila Dzimira,

Wyróżnienia przyznano: Annie Przybyło oraz Natanowi Żołyniak.

W kategorii twórczość własna – szkoły ponadpodstawowe:

- I miejsce Lidia Wiśniewska,

- dwa II miejsca Jakub Przystasz i Paulina Pankiewicz,

- III miejsce Alicja Bednarz.

Wyróżnień nie przyznano.

W kategorii twórczość własna osoby dorosłe:

przyznano nagrodę Krzysztofowi Kubaszkowi.

Tekst: Konrad Kolasa

Zdjęcia: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu