czwartek 2.12.2021

Już w najbliższą niedzielę na Rynku o godz. 11.00 rozpocznie się przysięga wojskowa, na którą zapraszają: Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Słowa roty przysięgi wypowiedzą żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystości będzie towarzyszyć asysta honorowa wystawiona przez 34. Batalion Lekkiej Piechoty oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

W skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” wchodzi 6 batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu. Dowódcą brygady jest pułkownik Michał Małyska.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.