piątek 24.04.2020

Pierwszy etap budowy stadionu miejskiego przy ul. Piekarskiej dobiega końca. Powstało już boisko do piłki nożnej oraz do mini piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki, bieżnie: 4-torowa na 400 m i 6-torowa na 100 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, do skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. I etap obejmuje również budowę oświetlenia płyty boiska, budowę podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe wraz z instalacją drenażową boisk, bieżni oraz urządzeń lekkoatletycznych. Właśnie rozpoczęła się budowa trybun ziemnych.

W pierwszym etapie budowy stadionu przy ul. Piekarskiej przewidziano następujące prace:

1.      Roboty rozbiórkowe bieżni i boiska do piłki nożnej.

2.      Budowa boiska do piłki nożnej 105 x 68 m ze sztuczną nawierzchnią.

3.      Budowa boiska do mini piłki nożnej.

4.      Budowa bieżni 4 torowa 400 m.

5.      Budowa  bieżni 6 torowa 100 m.

6.      Budowa skoczni do skoku w dal i trójskoku.

7.      Budowa skoczni do skoku o tyczce.

8.      Budowa skoczni do skoku wzwyż.

9.      Budowa rzutni do pchnięcia kulą.

10.  Budowa boiska do siatkówki.

11.  Budowa oświetlenia płyty boiska.

12.  Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe, wraz z instalacją  drenażową boisk, bieżni  oraz urządzeń lekkoatletycznych.

13.  Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej zrealizowanego obiektu - kompleksowa obsługa geodezyjna w czasie realizacji zadania.

14.  Wykonanie i montaż tablicy z informacją o fakcie dofinansowania realizacji obiektu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Tablica jednostronna o min. wym. 0,70 x 0,80 na profilu stalowym zamkniętym, wkopana i zabetonowana w gruncie w miejscu wskazanym przez Inwestora. Trwałość tablicy informacyjnej min. 5 lat

Termin wykonania ww. działań mija 31 maja.

Obecnie trwa  budowa trybun ziemnych. Roboty polegają na wykonaniu trybun z elementów prefabrykowanych żelbetowych o kształcie typu L. Pomiędzy pasem bezpieczeństwa bieżni lekkoatletycznej a ciągiem pieszym zostało wykonane niskie ogrodzenie o wysokości 50cm, systemowe rozwiązanie do obiektów sportowych. Schody terenowe żelbetowe będą rozdzielać poszczególne sektory trybuny. Trybuny zawierać będą 3 rzędy siedzisk z tworzywa sztucznego z oparciem. Termin wykonania mija 29 maja.

Inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy to wykonano rozbiórkę 3 rzędowych trybun ziemnych utwardzonych płytami betonowymi oraz rozbiórkę ogrodzenia wewnętrznego wokół boiska. Gmina Miejska Jarosław otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej  Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę ok.  2 mln. zł.

Iga Kmiecik