czwartek 27.08.2020

27 sierpnia br. kolejne 65 laptopów oraz 14 modemów trafiło do jarosławskich szkół podstawowych. Miasto pozyskało na ten cel 115 tys. zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła +”.

Miasto wzięło udział w dwóch edycjach projektu, tj. "Zdalna szkoła" oraz "Zdalna Szkoła+", co pozwoliło na zakupienie i przekazanie szkołom podstawowym łącznie 165 laptopów i 30 modemów umożliwiających dostęp do Internetu.

W ramach I edycji projektu pn. „Zdalna Szkoła" Oś Priorytetowa I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach,  dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji Gmina Miejska Jarosław otrzymała dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do realizacji zdalnej nauki. Projekt skierowany był przede wszystkim do dzieci z rodzin wielodzietnych, z utrudnionym dostępem do sprzętu (jednoczesna nauka kilku dzieci). Po dołożeniu środków własnych Miasto zakupiło 60 szt. laptopów, 40 szt. ultrabooków oraz 16 szt. modemów o wartości 122 774,89 zł.

W II edycji projektu „Zdalna Szkoła +” Oś Priorytetowa I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach,  dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 Gmina Miejska Jarosław otrzymała dofinansowanie w kwocie 115 tys., które umożliwiło zakup kolejnych 65 laptopów oraz 14 modemów.