czwartek 3.09.2020

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania w Jarosławiu odbędzie się w sobotę, 5 września br. o godz. 10:00 w wersji on-line (ze względu na epidemię).

Najciekawsze fragmenty ukazujące głównych bohaterów i klimat utworu usłyszymy w wykonaniu zaproszonych gości. Czytać będą przedstawiciele władz miasta i powiatu jarosławskiego, aktorzy teatru „Kąt” i „Baccalaureus”, nauczyciele i bibliotekarze.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Interpretacje fragmentów „Balladyny” obejrzeć będzie można w sobotę 5 września o godz. 10:00 na profilu Facebooka Urzędu Miasta Jarosławia, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Osoby, które chcą opatrzeć swój egzemplarz „Balladyny” pamiątkową pieczęcią Prezydenta RP zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. ks. Jakuba Makary 1) od 7 września br. w godzinach otwarcia.

Narodowe Czytanie w Jarosławiu honorowym patronatem objęli :

  • Burmistrz Miasta Jarosławia

  • Starosta Powiatu Jarosławskiego

Patronat medialny:

  • Gazeta Jarosławska

  • Twoja TV

Organizatorami tegorocznej akcji są Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry i Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki w Jarosławiu.

Fragmenty lektury wybrała Pani Anna Pawela. Reżyseria i oprawa muzyczna - Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

"Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie, jakim jest wspólna lektura „Balladyny” Juliusza Słowackiego - arcydzieła literatury polskiej, dostarczy nam wielu wzruszeń i satysfakcji czytelniczej" - podkreślają Organizatorzy.

Żródło: strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu http://www.mbp.jaroslaw.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...