poniedziałek 14.09.2020

O szczegółach dotyczących wyczekiwanego przez jarosławian remontu ulicy Kraszewskiego, który ma zostać wykonany do października 2022 roku, burmistrz Waldemar Paluch rozmawiał 14 września br. z przedstawicielami mediów.

Briefing prasowy, w którym udział wzięła również Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także przedstawiciele Wykonawcy, firmy Strabag, dyrektor techniczny Maciej Łukaszek oraz kierownik budowy Wiesław Słaby, został zorganizowany na placu budowy, na chodniku przy ul. Kraszewskiego, a dokładnie w pobliżu zbiegu ul. Kraszewskiego i ul. Pełkińskiej, gdzie ma powstać rondo.

"Dzisiejszy briefing jest poświęcony rozpoczęciu strategicznego i długo oczekiwanego przez mieszkańców remontu ul. Kraszewskiego. Starania o gruntowny remont tej jednej z głównych ulic trwały od kilku lat i w końcu się udało. Dziękuję przede wszystkim Pani Minister Annie Schmidt-Rodziewicz za nieocenione wsparcie udzielone naszemu samorządowi podczas starań o pozyskanie dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Bez zewnętrznego wsparcia trudno byłoby Miastu zrealizować tak kosztowną inwestycję" - podkreśla burmistrz Waldemar Paluch.

2 września br. burmistrz Waldemar Paluch podpisał umowę z dyrektorem technicznym firmy STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa, Panem Maciejem Łukaszkiem, na wykonanie prac rozbiórkowych, przebudowy sieci energetycznej, teletechnicznej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej, przebudowę gazociągów, oświetlenia ulicznego oraz najbardziej wyczekiwanej  nowej konstrukcji nawierzchni jezdni. W ramach umowy powstanie też skrzyżowanie typu małe rondo, zatoki postojowe, miejsca postojowe dla samochodów osobowych, chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Prace obejmą również wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz nowych zieleńców. Wykonawca, któremu wkrótce przekażemy teren budowy, zobowiązał się zakończyć inwestycję wartą 8 672 854,14 zł brutto w październiku 2022 roku. Plac budowy został już przekazany Wykonawcy, który rozpoczął pierwsze prace na wysokości planowanego ronda u zbiegu ul. Kraszewskiego i ul. Pełkińskiej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...