czwartek 24.09.2020

23 września br. nastąpiła zmiana na stanowisku Dowódcy Garnizonu Jarosław oraz 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. Wacława Wieczorkiewicza. Funkcję tę pełni ppłk Wojciech Drapała. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu powodów do satysfakcji ze służby!

Podczas uroczystego apelu żołnierze Garnizonu Jarosławia uroczyście pożegnali mjra Mateusza Tomaszewskiego - dowódcę zdającego obowiązki i przywitali ppłk. Wojciecha Drapałę, który przejął dowództwo.
W uroczystości wzięli udział m.in. dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusz Lewandowski, dowódcy jednostek wojskowych podległych 21 BSP, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz władz samorządowych. Burmistrza miasta reprezentował jego zastępca, dr Dariusz Tracz.

- Życzę Panu oraz całej Jednostce, wielu sukcesów, poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji oraz dalszego rozwoju. Niech Pana codziennej służbie towarzyszy zdrowie, wytrwałość, a także ludzka życzliwość, zaś w życiu osobistym szczęście - napisał m.in. burmistrz miasta w liście skierowanym do nowego dowódcy.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego dowódcy 21 BSP. Po odśpiewaniu hymnu RP przekazano sztandar 14 DAS oraz proporzec. Zakończeniem była defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław.

Fotorelacja na miejskim profilu Facebook
Więcej informacji na www.14das.wp.mil.pl

Zdjęcia: Krzysztof Kozłecki. Dziękujemy!