środa 28.10.2020

Zuzanna Piętnik i Fabian Brożyniak mistrzami Podkarpacia w pływaniu! Zawodniczka klubu Błysk Jarosław zdobyła jeden złoty medal stylem klasycznym. Z kolei Fabian Brożyniak z klubu AZS Jarosław zdeklasował konkurentów, zakładając na szyi złote krążki... aż pięciokrotnie. Gratulujemy!

Uczennica klasy 4 Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i zawodniczka klubu Błysk Jarosław zwyciężyła na dystansie 100 m stylem klastycznym w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w Nowej Dębie (25.10.2020). Zwycięstwo przypieczętowała rekordem życiowym. Brawo Zuzia!

Udział w mistrzostwach do niezwykle udanych może zaliczyć również Fabian Brożyniak. Uczeń klasy VI SMS Jarosław i zawodnik klubu AZS Jarosław aż pięciokrotnie zakładał na szyję złoty krążek i został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów! Fantastycznie Fabian!
Warto podkreślić, że 11-latkowi zabrakło zaledwie 0,08 do pobicia rekordu woj. podkarpackiego ustanowionego 25 lat temu przez Wojciecha Betleja - późniejszego Mistrza Polski.

- Do tych zawodów podchodziliśmy trzy raz. Pierwszy raz w marcu. Zostały odwołane z powodu pandemii. Pech chciał, że gdy wróciliśmy do treningów i mogliśmy już startować znów odwołano zawody. Jak to mówią, do trzech razy sztuka! Przygotować się było bardzo ciężko, ale się udało - podsumowuje trener, Mateusz Leja.