piątek 20.11.2020

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego - święto resortowe służb społecznych. Z tej okazji Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch kieruje słowa podziękowania oraz najlepsze życzenia.

Każdego roku 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego, który jest jednocześnie świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. Jest on okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na problemy życia społecznego, ale również na osoby, które pomagają innym w powrocie do godnego życia.

Zadania pracownika socjalnego to nie tylko obowiązki służbowe. To przede wszystkim sprawdzian z empatii, życzliwości, otwartości i poszanowania drugiego człowieka. W dobie pandemii pojawiły się kolejne wyzwania.

Pracownicy socjalni tłumaczą podopiecznym nową rzeczywistość, pomagają najsłabszym, samotnym, po ludzku – wspierają w przetrwaniu wyjątkowo trudnego czasu.

Wszystkim pracownikom służb społecznych, a także osobom których działalność związana jest z obszarem pomocy społecznej w Jarosławiu, burmistrz miasta Waldemar Paluch składa wyrazy uznania i wdzięczności.

W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości, aby każdy dzień dostarczał wiele chwil obfitujących w poczucie spełnienia. Z pewnością najwyższą nagrodę za codzienny profesjonalizm i trudną pracę stanowi wdzięczność osób i rodzin, którym udało się pomóc odmienić ich los.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...