poniedziałek 21.12.2020

Kraśnik gościł w weekend uczestników V Ogólnopolskiego Świątecznego Turnieju Tenisa Stołowego. W zawodach nie zabrakło oczywiście zawodników Kolpingu Jarosław prowadzonych przez Łukasza Adamskiego i Konrada Zielińskiego.

Najlepiej w przedświatecznych zawodach zaprezentowali się Dawid Jadam i Szymon Flaumenhaft. Pierwszy wygrał rywalizację kadetów, a drugi zajął pierwsze miejsce wśród młodzików. Z dobrej strony w V Ogólnopolskim Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego zaprezentowali się także Alan Zieliński (kategoria młodzików) i Szymon Brud (kategoria kadetów), którzy zostali sklasyfikowani na piątym miejscu w swoich grupach wiekowych.

- Turniej w Kraśniku po raz kolejny został zorganizowany na najwyższym poziomie. Cieszę się, że nasi zawodnicy odegrali pierwszoplanowe role w V Ogólnopolskim Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego. Dobra praca na lini klub - Szkoła Mistrzostwa Sportowego przynosi bardzo dobre efekty - mówi Kamil Dziukiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Ponadto w Kraśniku wystartowali także Natalia Maciałek (7. miejsce - kat. młodziczek), Wojciech Flaumenhaft (17. miejsce - kat. żaków), Aleksander Zielnik (20-25. miejsce - kat. żaków), Fabian Cukierda (20-25. miejsce - kat. żaków) i Szymon Magdziak (25-32. miejsce - kat. żaków).

Turniej w Kraśniku był ostatnimi oficjalnymi zawodami w 2020 roku z udziałem tenisistów stołowych Kolpinga Jarosław i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Anna Brzyska grała w TOP 16.

Szesnaście zawodniczek z czołowych polskich klubów wzięło udział w weekend w turnieju TOP 16 kobiet, który odbył się w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W tym gronie znalazła się także Anna Brzyska, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i reprezentantka Kolpingu Jarosław.

Nastoletnia zawodniczka w Gdańsku rozegrała trzy pojedynki - wszystkie w fazie grupowej. W swoim pierwszym meczu Anna Brzyska uległa aktualnej mistrzyni Polski seniorek - Natalii Bajor 0:4 (8:11, 8:11, 5:11, 8:11).W kolejnej grze jarosławianka ograła złota medalistkę ostatnich Mistrzostw Polki juniorek - Martynę Lis 4:1 (11:9, 11:9, 7:11, 11:6, 13:11). Na zakończenie fazy grupowej liderka rankingu europejskiego kadetek przegrała z Wiktorią Wróbel 1:4 (5:11, 4:11, 5:11, 11:8, 9:11) i odpadła z dalszej rywalizacji.

- Udział Anny Brzyskiej w turnieju TOP 16 to wielkie wyróżnienie dla naszej zawodniczki, która była jedną z najmłodszych uczestniczek zawodów w Gdańsku. Nominacja Ani do startu w tak prestiżowych zawodach pokazuje, że w naszym ośrodku szkoleniowym wykonujemy dobrą pracę - mówi Kamil Dziukiewicz. Turniej TOP 16 w Gdańsku wygrała Natalia Partyka. Zawodniczka występująca na co dzień w czeskiej Extralidze pokonała w finale aktualną mistrzynię Europy juniorek – Annę Węgrzyn.