Powiat Jarosławski od kilku lat realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej. Przedsięwzięcie to zapewnia dostęp do pomocy prawnej zupełnie za darmo osobom, które nie stać na skorzystanie z płatnej, komercyjnej porady.

Zgodnie z   ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej , powiat jarosławski od 1 stycznia 2016 roku realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej. Przedsięwzięcie to już od kilku lat zapewnia dostęp do pomocy prawnej zupełnie za darmo osobom, które nie stać na skorzystanie z płatnej, komercyjnej porady.

Wszystkie informacje na temat nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji są dostępne w załącznikach.

Załączniki

• Pobierz Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zaktualizowana na dzień 28.03.2023r..docx
  • Pobierz karta-info-mediacje.docx
  • Pobierz Informacja 2021.docx