piątek 8.01.2021

Ubiegły rok z pewnością zostanie w naszej pamięci z wielu powodów, jednak mimo tego, iż był tak inny w stosunku do lat poprzednich, obfitował w niezwykłe wydarzenia!

Chcemy przypomnieć Wam te najciekawsze. Mamy nadzieję, że z ochotą zrobicie z nami przegląd wydarzeń i tego, co dla Was przygotowaliśmy w 2020 roku.

Zapraszamy do wspominania!

 

 

1. WERNISAŻ HENRYKA CEBULI

Wernisaż wystawy Henryka Cebuli „Cebulowe Pole” otworzył sezon wystawienniczy 2020 w Galerii Głównej u Attavantich. Podczas wydarzenia nie brakowało amatorów dobrej sztuki oraz sympatyków artysty. Było gwarnie wesoło i ze smakiem.

 

 

 

2. KONCERT KOLĘD W WYKONANIU REPREZENTACYJNEGO CHÓRU MIESZANEGO „JAROSŁAW”

Nastrojowe dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek wypełniły Salę Lustrzaną Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu podczas koncertu Reprezentacyjnego Chóru Mieszanego „Jarosław”.

 

 

 

3. ZAKOCHANI W PODZIEMIACH

Blisko sto osób skorzystało z walentynkowej oferty Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu. Ci, którzy w ten wyjątkowy dzień skusili się na odkrycie jarosławskich podziemi nie żałowali, gdyż mieli możliwość zobaczenia miejsc, na co dzień niedostępnych.

 

 

 

4. TANGO TO TYLKO PRETEKST

Najpiękniejsze, światowej sławy tanga rozbrzmiały w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Jednak tango to był tylko pretekst do spotkania w Sali Lustrzanej w ramach „Wieczorów u Attavantich”. Akordeoniści zaprezentowali również walc, który był swoistą ucztą dla melomanów.

 

 

 

5. IX DNI MUZYKI FORTEPIANOWEJ IM. MARII TURZAŃSKIEJ

Cztery niezwykłe koncerty, tak inne w swoim brzmieniu, składające się na IX edycję Dni Muzyki Fortepianowej były jednym z najważniejszych wydarzeń roku 2020. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu wystąpili muzycy światowej sławy, których koncerty zgromadziły gros entuzjastów muzyki klasycznej.

 

 

 

6. EPIFANIA PIĘKNA W GALERII GŁÓWNEJ U ATTAVANTICH

W ramach trwających w naszym mieście obchodów Roku św. Jana Pawła II ponad czterdziestu artystów wzięło udział w zbiorowej wystawie „Epifania Piękna – artyści w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”.

 

 

 

7. PROJEKT #CKIPWSIECI

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 skomplikowała życie społeczne i kulturalne, dlatego też, aby ułatwić dostęp do kultury w tym trudnym czasie powstał projekt #ckipwsieci.

Obecnie na #ckipwsieci funkcjonują cykle: Czy wiesz, że…, Zagadki Jarosławskie, Szlak w sieci, Co w kuchni piszczy, CKiP poleca.

 

 

 

8. DZIEŃ FLAGI RP – „POWIEWA DUMNIE I U MNIE”.

Nie mogąc gromadzić się, aby świętować wspólnie, zorganizowaliśmy akcje „Powiewa Dumnie i u Mnie”. Mieszkańcy Jarosławia i okolicznych miejscowości przesyłali do nas zdjęcia flag, które wywiesili na swoich domach, balkonach, tarasach itp. Z nadesłanych około 100 zdjęć powstała przepiękna biało-czerwona galeria.

 

 

 

9. WIRTUALNA NOC ZWIEDZANIA RYNKU

Z wiadomych względów wszelkie nasze zaplanowane akcje musieliśmy przenieść do sieci #ckipwsieci. Z lotu ptaka obejrzeliśmy Jarosław, rozwiązywaliśmy wspólnie nasze miejskie łamigłówki, wysłuchaliśmy hymnu Jarosławia, a na naszych facebookowych profilach oraz w grupach zainteresowanych historią miasta opublikowane zostały unikatowe, archiwalne filmy i zdjęcia. Gratką było zwiedzanie ratusza w towarzystwie Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha. Następnie podążyliśmy wirtualnym szlakiem turystycznym, odwiedzając zakamarki naszego rynku, a dzięki panoramom 360 przenieśliśmy się także poza jego granice.

 

 

 

10. PODKARPACKIE.TRAVEL W PODZIEMNYM PRZEJŚCIU TURYSTYCZNYM W JAROSŁAWIU

Nasza atrakcja turystyczna, jako jedna z najciekawszych znalazła się w Podkarpackiej Traveltannie. Razem z naszym przewodnikiem można było zwiedzić Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu, siedząc wygodnie w fotelu.

 

 

 

11. ŻARCIOWOZY W JAROSŁAWIU VOL.2

Smaki i aromaty z całego świata w jednym miejscu! II zlot food trucków przyciągnął na jarosławski rynek niejednego smakosza.

 

 

 

12. NIEDZIELNE SPACERKI PO JAROSŁAWIU Z PRZEWODNIKIEM

„Niedzielne spacerki po Jarosławiu z Przewodnikiem” już od wielu sezonów mobilizują zarówno samych mieszkańców Jarosławia jak i osoby przyjezdne, do aktywnego spędzenia popołudnia w naszym mieście. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy poznali bogate dziedzictwo kulturowe Jarosławia, oraz zapoznali się z różnorodnością jego mieszkańców w XVI i XVII w.

 

 

 

13KINO POD GWIAZDAMI

Na cztery letnie seanse filmowe, które od lat są wakacyjna propozycją Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu jak zawsze komplet widzów. Przygoda, humor, nuta nostalgii i akcja tego nie brakowała w naszym tegorocznym Kinie pod Gwiazdami.

 

 

 

14. PODZIEMNE PRZEJŚCIE TURYSTYCZNE OKIEM YOUTUBERÓW

W tym roku nasze Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu gościło na niejednym kanale telewizyjnym i na portalach internetowych.

Odwiedzili nas min.: Ryan Socash, TopKarpacie, Natalka i Kuba Oceniają czy uczestnicy projektu „Kultura w kwarantannie – od dzieci dla dzieci”.

 

 

 

15. PRACOWNIA RYSUNKU ODRĘCZNEGO I MALARSTWA

Pracownia – od wielu już lat – przygotowuje do egzaminów wstępnych szkół średnich artystycznych, uczelni wyższych artystycznych w tym architektury wnętrz i krajobrazu, ale także podnosi umiejętności tych, którzy rysunek traktują hobbystycznie. Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych pasjonatów sztuki – zarówno tych, którzy, na co dzień tworzą w swoich pracowniach, jak i tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z malarstwem i traktować ją hobbystycznie.

 

 

 

16. OTWARCIE SEZONU ARTYSTCZNRGO U ATTAVANTICH

„Wielka sława, to żart”, „Funiculi, funicula” czy „Przetańczyć całą noc” to tylko niektóre z utworów, które rozbrzmiały podczas koncertu inaugurującego XII Sezon Artystyczny u Attavantich. Przed publicznością wystąpił Teatr Muzyczny „Halka”.

 

 

 

17. WYSTAWA WIESŁAWA JELONKA

Wystawę Wiesława Jelonka, można było podziwiać w październiku 2020 w Galerii Głównej u Attavantich.  Artysta, który związany jest z Jarosławiem za sprawą uczęszczania do Liceum Sztuk Plastycznych, zaprezentował rzeźby oraz medal.

 

 

 

18. KLEZMORIM TRIO W SALI LUSTRZANEJ

Najpiękniejsze i najpopularniejsze utwory i piosenki żydowskie. Przed publicznością wystąpił krakowski zespół Klezmorim Trio. Muzycy w składzie Karolina Stasiowska (altówka i śpiew), Marcin Wiercioch (akordeon) oraz Piotr Południak (kontrabas) wykonali najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidysz, okraszone historią ich powstania.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo Kresów” pt. “Jarosław bramą Kresów. Opowieści o ziemiach wschodnich II Rzeczpospolitej – Projektu finansowanego przez Województwo Podkarpackie.

 

 

 

19. „SKRZYDŁA NAD LWOWEM’ – SPOTKANIE Z TOMASZEM KUBĄ KOZŁOWSKIM

Jakie były początki polskiego lotnictwa i szybownictwa? Gdzie szkolili się najlepsi szybownicy? Jaki wkład mieli polscy piloci i szybownicy na rozwój ogólnoświatowego lotnictwa? Na te pytania odpowiedział Tomasz Kuba Kozłowski podczas spotkania zorganizowanego przez Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu ze Stowarzyszeniem „Dziedzictwo Kresów”.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo Kresów” pt. “Jarosław bramą Kresów. Opowieści o ziemiach wschodnich II Rzeczpospolitej – Projektu finansowanego przez Województwo Podkarpackie.

 

 

 

20. NOWA STRONA CENTRUM KULTURY I PROMOCJI W JAROSŁAWIU

Chcemy żeby dostęp do poszukiwanych przez Was informacji był jeszcze łatwiejszy, dlatego w 2020 roku postanowiliśmy „odświeżyć” naszą witrynę internetową. Na naszej stronie znajdują się, m.in.: zapowiedzi nadchodzących wydarzeń kulturalnych, ich relacje, informację dla turystów i sympatyków naszego miasta, a także wydawnictwa i pamiątki dostępne w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej.

 

 

  

21. WYSTAWA ZBIOROWA: 5b CZTERDZIEŚCI LAT PÓŹNIEJ – 1980-2020

Wystawa absolwentów klasy 5b jarosławskiego Zespołu Szkół Plastycznych, którzy spotkali się 40 lat po przystąpieniu de egzaminu dojrzałości.

 

 

 

22. KONCERT ON-LINE

Najpiękniejsze lwowskie piosenki rozbrzmiały w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji. Dagmara Moska zaprezentowała się doskonale, a koncert mimo ograniczeń związanych z przeciwdziałaniu epidemii, można było oglądać online.

Wielu melomanów skorzystało z tej możliwości.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo Kresów” pt. “Jarosław bramą Kresów. Opowieści o ziemiach wschodnich II Rzeczpospolitej – Projektu finansowanego przez Województwo Podkarpackie.

 

 

 

23. JUBILEUSZ IRENY ORYL

Jarosławska wybitna artystka w roku 2020 obchodziła jubileusz 90. Urodzin. Z tej okazji powstała wyjątkowa wystawa retrospektywna i pamiątkowy katalog.

Z inicjatywy Dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Dyrektora ZSP w Jarosławiu oraz prezesa stowarzyszenia Jarosławski Plastyk, Radni Rady Miasta Jarosławia przyznali Irenie Oryl tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia.

 

 

 

24. NOWIŚCI WYDAWNICZE CENTRUM KULTURY I PROMOCJI W JAROSŁAWIU

W 2020 roku wydany został m.in.: Notatnik Jarosławski, folder „Jarosław – warto zobaczyć”, folder „Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu”, Quest „Kupiecka Historia Jarosławia” oraz wznowiono wydanie folderu „Jarosław – tu warto być”. Wszystkie publikacji w wersji polskiej i angielskiej dostępne oczywiście w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu.

 

 

 

25. WIRTUALNY JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Starając się, aby jak najbardziej przybliżyć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy świąteczne miasteczko, w którym trwał Bożonarodzeniowy Jarmark. W naszym jarmarku udział wzięło 35 wystawców.

 

Źródło informacji: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...