wtorek 9.02.2021

Jarosławski pakiet dla przedsiębiorców to realne wsparcie oferowane przez Miasto już od 2020 r. po to, by ograniczyć skutki wynikające ze szczególnej sytuacji kryzysowej wywołanej COVID-19.

Ze wsparcia w pierwszym kwartale 2021 r. mogą skorzystać przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

 

Jarosławski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców, to:

  • Możliwość odroczenia opłat i podatków lokalnych, w tym od nieruchomości czy środków transportu o 3 miesiące lub rozłożenie ich na raty.
  • W wyjątkowych i najtrudniejszych sytuacjach umorzenie zaległości podatkowych.
  • Dla przedsiębiorców, którzy musieli zawiesić lub ograniczyć działalność w lokalach miejskich obniżka czynszu odpowiednio:

- ulga 30% (dotyczy spadku obrotów w grudniu 2020 r. minimum o 15 % w porównaniu do grudnia 2019 r.),

- ulga 50% (dotyczy spadku obrotów w grudniu 2020 r. minimum o 50% w porównaniu do grudnia 2019 r.).

By skorzystać z udogodnień pakietu, każdy przedsiębiorca powinien INDYWIDUALNIE złożyć wniosek.

Złożenie wniosku do Burmistrza Miasta Jarosławia (Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1) dotyczy dwóch pierwszych punktów.
Wzór dokumentu do pobrania znajduje się po kliknięciu w Biuletyn Informacji Publicznej.

Z kolei ws. obniżki czynszu przedsiębiorca powinien INDYWIDUALNIE złożyć wniosek do Burmistrza Miasta Jarosławia za pośrednictwem Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. (zarządcy lokali), ul. Przemyska 15.  Obniżenie czynszu nastąpi w formie aneksu do umowy między przedsiębiorcą, a organem uprawnionym.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...