poniedziałek 1.03.2021
Wyposażenie żłobka "Radosny Zakątek".

1 marca nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnej przestrzeni dla najmłodszych w naszym mieście.

Maluszki już w piątek (26 lutego) wraz ze swoimi rodzicami miały możliwość wstępnego poznania żłobka, zaznajomienia się z jego pomieszczeniami, zabawkami, atrakcjami. A tych, pięknych, kolorowych, różnorodnych, w „Radosnym Zakątku” nie brakuje. Na jego otwarcie pozyskano środki zewnętrzne w ramach projektu pn. „Radosny Zakątek - nowa przestrzeń dla dzieci” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej VII Rynek pracy, Działanie 7.4 Rozwój opieki żłobkowej w regionie oraz  projektu pn. „Tworzenie miejsc opieki w Miejskim Żłobku Radosny Zakątek” realizowanego w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” dofinasowanego z budżetu Wojewody Podkarpackiego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nabór do żłobka, usytuowanego przy ul. Skarbowskiego, ruszył 15 stycznia 2021 roku. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło 53 podania rodziców o przyjęcie do żłobka, spełniających wymagania regulaminowe. Najważniejszym było zaliczanie się do osób chcących powrócić lub wejść ponownie na rynek pracy po przerwie spowodowanej pełnieniem funkcji opiekuńczych nad dziećmi do lat 3. Samo zainteresowanie nową placówką dla najmłodszych było dużo większe. Na temat warunków oraz procedury naboru szerzej można poczytać w aktualności „Ruszył nabór do miejskiego żłobka”.

W otwarciu placówki, ze względu na panującą sytuację, udział wzięli burmistrz Waldemar Paluch, który pokrótce przedstawił historię powstawania żłobka, dziękując przy tym wszystkim zaangażowanym w jego utworzenie. Na ręce dyrektor żłobka, Jolanty Kostur, złożył kwiaty, natomiast zastępca burmistrza Wiesław Pirożek przekazał komplet bajek dedykowanych najmłodszym. Nie zabrakło Renaty Chlebowskiej, dyrektor Wydziału Oświaty, Magdaleny Zarębskiej-Lorenowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej, Edyty Pytko, dyrektor Biura Pozyskiwania Funduszy, przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia Szczepana Łąki oraz wiceprzewodniczącej rady Agnieszki Wywrót.

Wszystkim maluszkom życzymy wspaniałego pobytu w żłobku!

Barbara Brzezińska