Autor: JOKiS

Zapraszamy na wydarzenia !

18 listopada 2021 godz.16.00

Spotkanie autorskie z Jarosławem Molendą pt.Gabriela Zapolska i niepospolite kobiety z jej epoki.

Księgarnia Jarosławski Kuferek Artystyczny – ul. Rynek 6.

18 listopada  - 19 grudnia 2021

Odnaleźć Zapolską - warsztaty informacyjno-bibliograficzne,organizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu, odbędą się w szkołach średnich z terenu powiatu jarosławskiego.

18 listopada  - 19 grudnia 2021

Wystawa edukacyjna Gabriela Zapolska w zbiorach bibliotek. Wystawie towarzyszy zestawienie bibliograficzne na stronach internetowych bibliotek.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu, os. Armii Krajowej 21; Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, ul. ks. Jakuba Makary 1.

18 listopada  - 19 grudnia 2021

Spotkania z Gabrielą Zapolską - edukacja czytelnicza i teatralna.

30 listopada 2021 godz. 10.00

Dulszczyzna we współczesnym świecie - rozstrzygnięcie konkursu literackiego.

Konkurs plastyczny inspirowany Gabrielą Zapolską - rozstrzygnięcie konkursu, wystawa prac (eksponowana do 19 grudnia 2021 r.)

Moralność Pani Dulskiej - fragmenty sztuki w wyk. Teatru Baccalaureus.

7 grudnia 2021 godz. 10.00

Każda dama wachlarz ma - konkurs plastyczny na wykonanie wachlarza inspirowanego modą XX w., skierowany do uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie konkursu.

Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Rynek 1 (ratusz).

8 grudnia 2021 godz. 10.00

Atrybut wielkiej damy - konkurs plastyczny na wykonanie kapelusza inspirowanego modą XX w., skierowany do uczniów klas V-VII szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie konkursu.

Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Rynek 1 (ratusz).

19 grudnia 2021 godz. 17.00

Moralność pani Dulskiej - spektakl Gabrieli Zapolskiej w wyk. Teatru Fredreum w Przemyślu, reż. Krystyna Maresch - Knapek.

Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, sala widowiskowa - wstęp wolny. (Obowiązują wejściówki do odebrania w administracji JOKiS).

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Starosta Jarosławski.

Organizatorzy:   Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki,    Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu   Filia w Jarosławiu.

Partnerzy: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu.

Patronat Medialny:   TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, POD24info – Telewizja Internetowa, Gazeta Codzienna ,,Nowiny”, Nowiny24.pl, Tygodnik ,,Życie Podkarpackie”, ,,Ekspres Jarosławski”, ,,Gazeta Jarosławska”, jaroslawinfo.pl

JOKiS

Dodatkowe informacje