Recital Fortepianowy Hyo Lee Autor: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
Recital Fortepianowy Hyo Lee Autor: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu

 

Mamy przyjemność zaprosić na RECITAL FORTEPIANOWY HYO LEE

 

23 marca, godz. 18.00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Jarosławiu

 

Hyo Lee urodził się w 2007 roku w Seulu. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i skrzypcach. W 2014 r. przeniósł się do Moskwy i najpierw jako skrzypek wstąpił do Moskiewskiej Centralnej Szkoły Muzycznej. Następnie od 2016 roku zaczął zawodowo uczyć się gry na fortepianie.

W kwietniu 2017 roku, mimo że dopiero 6 miesięcy temu rozpoczął naukę zawodu pianistycznego, został laureatem IV międzynarodowego konkursu „Astana Piano Passion”, w Nur-Sultan (Astana). Ten konkurs zmotywował Hyo do poważniejszego studiowania gry na fortepianie. W kwietniu 2018 r. zdobył I nagrodę na fortepian i Grand Prix na skrzypce na Międzynarodowym Konkursie „Diament Muzyczny” w Moskwie, Rosja. W grudniu 2021r. otrzymał III nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie "Arthur Rubinstein in Memoriam", Bydgoszcz, Polska.

Hyo Lee występował na scenach m.in. Yamaha-Hall w Moskiewskim Międzynarodowego Domu Muzyki, Sali Cortot i Biblioteki Polskiej w Paryżu, w Filharmonii w Tule, Riazaniu, Muzeum Czajkowskiego w Klinie. Artysta rozwija własny świat muzyczny uczestnicząc w różnych kursach mistrzowskich na całym świecie: Moscow Rising Star Masterclass, Letnia Akademia Uniwersytetu Muzyki i Sztuki w Wiedniu, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w Hamburgu w Akwizgranie, Letnia Akademia PyoengChang itp.

 

W PROGRAMIE MIN.:

  • Haydn
  • Czajkowski / Feinberg
  • Mendelssohn – Bartholdy
  • Moszkowski
  • Prokofiew

Bilety w cenie 20 zł, dostępne są w Centrum Informacji Turystyczno–Kulturalnej (ul. Rynek 5)

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu

Dodatkowe informacje

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...