wtorek 27.04.2021

Po raz kolejny włączamy się do ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek.

XVIII edycja obchodzona jest pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”, które nawiązuje do biblioteki, jako miejsca „… gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejsca, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji”.

Mamy nadzieję, że każdy z Was, dzięki obecności w bibliotece przeżył coś pięknego, niezwykłego i odnalazł swój sposób na miłe spędzanie wolnego czasu. Na Tydzień Bibliotek przygotowaliśmy ciekawą ofertę, zarówno w formie tradycyjnej jak i on-line. Czytelnicy , którzy nas odwiedzą, będą mogli obejrzeć wystawę prac pt. „Od strony wiosny” jarosławskiej malarki Lidii Koczut (biblioteka główna) oraz wystawę fotograficzną „Uroki piękna” Mai Dąbrowskiej, uczennicy klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu (Filia nr 4). Na wszystkich czekają też atrakcyjne nowości wydawnicze, a wśród nich książki, audiobooki, filmy i gry planszowe.

W przestrzeni wirtualnej będzie można znaleźć ciekawe propozycje, które nawiązują do ważnych rocznic i wydarzeń literackich. Jest to mini-konkurs na pracę artystyczną odnoszącą się do tegorocznego hasła „Znajdziesz mnie w bibliotece” oraz zabawa literacka „Ach, gdybym był poetą…” na najlepszą przeróbkę wiersza Cypriana Kamila Norwida – patrona roku 2021.

Dzieciom i młodzieży dedykujemy zabawę on-line pt. „ Literaccy Detektywi na tropie trefnych tytułów ”, polegającą na wytypowaniu nie pasującego do innych tytułu książki, filmu lub postaci oraz zabawę „Zalane soczkiem”, w której ze słownej rozsypanki tworzymy spójny tekst.

Dla miłośników literatury przygotowaliśmy wystawę on-line i zestawienie bibliograficzne nowości wydawniczych.

Szczegółowe informacje zamieszczać będziemy na stronie internetowej i bibliotecznym facebooku.

Z okazji obchodów "Tygodnia Bibliotek 2021 " ogłaszamy też amnestię dla czytelników, którzy nie zwrócili wypożyczonych zbiorów w terminie. Każdy czytelnik, który w dniach od 8 do 31 maja br. odda przetrzymywane pozycje nie zapłaci regulaminowej kary pieniężnej.

W tym trudnym czasie izolacji, zachęcamy do korzystania z naszej oferty, będąc z nami w bibliotece oraz w przestrzeni wirtualnej.

 

MBP

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...