środa 28.04.2021

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, narodowe barwy powiewają w każdym zakątku naszego kraju.

W ubiegłym roku jarosławianie w szczególny sposób uczcili jedno z „najmłodszych” świąt ustanowionych w Polsce, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ono wyrazem naszej narodowej dumy oraz przywiązania do symboli narodowych. Mimo, że obchody Dnia Flagi nie odbyły się w sposób tradycyjny, pokazaliśmy, że możemy świętować razem.

Mieszkańcy, przesyłając zdjęcia wywieszonych flag, stworzyli biało-czerwoną galerię zdjęć „Powiewa dumnie i u mnie!”. W internetowej galerii, szeroko opisywanej w lokalnych mediach, znalazło się ponad 100 ujęć dumnie powiewającej biało-czerwonej.

Burmistrz miasta Waldemar Paluch oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zachęcają do aktywnego włączenia się w wydarzenie!

Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi – przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy – i dołączyć do twórców pamiątkowej galerii, wysyłając je na adres: promocja@ckip.jaroslaw.pl lub załączając je w wiadomości na profilu Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Na zdjęcia czekamy do 2 maja, do godz. 9.00.

Galeria zostanie opublikowana 2 maja o godz. 12.00 na stronie internetowej oraz profilach społecznościowych Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Urzędu Miasta Jarosławia.

W tym celu udostępniajmy informacje, zapraszajmy znajomych i dołączajmy do wydarzenia.

Pokażmy, że narodowe barwy to symbol, który połączy nas w tym dniu!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...