środa 26.05.2021

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w Szkocji w 1948 roku, w celu pozyskiwania funduszy na utrzymanie hospicjów. W Polsce Pola Nadziei obecne są od 1998 roku. Pierwszym miastem, w którym zorganizowano tę akcję był Kraków.

W dniach 28–30 maja br. na terenie naszego miasta przeprowadzona zostanie akcja: „Jarosławskie Pola Nadziei”. Jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych, a przede wszystkim pozyskanie funduszy na rzecz Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu prowadzonego przez Fundację Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie“.

Głównym organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Jarosławiu i Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Znakiem rozpoznawczym akcji jest żonkil – kwiatek nadziei.

W Jarosławskie Pola Nadziei zaangażowani są uczniowie, studenci, nauczyciele, dorośli i wolontariusze. Kwesty prowadzone będą w piątek 28 maja przed zakładami pracy, 29 maja przed sklepami i 30 maja przed kościołami.

Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...