środa 2.06.2021

W finale zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, prowadzeni tego dnia przez trenerów Wojciech Muszaka i Adama Walerianowicza pokonali reprezentację Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu.

Tegoroczny XXIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”, w związku z panującą sytuacją odbył się nie jak zwykle w hali MOSiR, ale na Stadionie Miejskim im. Mieczysława Haspla, jako impreza towarzysząca otwarciu tego nowoczesnego obiektu. Organizacja turnieju była możliwa dzięki projektowi napisanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Tę sportową imprezę przygotowała Szkoła Podstawowa nr 11 i Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Ewa Leniar i Bogdan Zając – patron imprezy. W oficjalnej części nie zabrakło gorących życzeń skierowanych przez Panią Leniar do wszystkich dzieci z okazji ich wyjątkowego święta.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn z jarosławskich szkół podstawowych: SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP9, SP10, SP11, SP Sióstr Niepokalanek, SP SMS. W zaciętej rywalizacji komentowanej przez Huberta Makowskiego, po pięciu godzinach sportowych zmagań wyłoniono 4 najlepsze drużyny, które tym samym awansowały do finału Powiatowego Turnieju Szkół Podstawowych „Śladem Bogdana Zająca” o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego, II – SP4, III – SP2, IV – SP10. Nagrody indywidualne otrzymali: Patryk Kupczyński (SPMS) - Najlepszy Bramkarz, Piotr Koralewicz (SPMS) - Król Strzelców,  Kamil Słomiany (SP4) - Najlepszy Zawodnik Turnieju.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody i upominki wręczali: zastępca burmistrza miasta Dariusz Tracz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu Ewa Leniar oraz  absolwent SP nr 11 i Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia Bogdan Zając. 

Szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc organizatorzy składają:

- wieloletniemu sponsorowi upominków Robertowi Makarowskiemu z firmy „Roma”,

- Jackowi Stalskiemu - dyrektorowi MOSiR,

- Tomaszowi Wywrót - dyrektorowi Centrum Kultury i Promocji,

- Elżbiecie Śliwińskiej-Dąbrowskiej - dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki,

- Jerzemu Pleśniakowi -  kierownikowi Obiektów Sportowych MOSiR,

- Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej,

- Grzegorzowi Salabura,

- przedstawicielom lokalnych mediów.

W organizację turnieju zaangażowanych było wiele osób, którym również pragniemy podziękować. Bez wsparcia  nauczycieli, trenerów, służby medycznej, sędziów, pracowników ww instytucji i innych zaangażowanych przyjaciół szkoły turniej nie miałby tak wyjątkowego i przyjaznego w odbiorze charakteru.

Organizatorzy imprezy: Szkoła Podstawowa nr 11 w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej", współorganizator Bogdan Zając, absolwent SP nr 11 i honorowy obywatel naszego miasta. 

Relacja SP nr 11 z oddziałami Integracyjnymi

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...