środa 9.06.2021
Piłki z drużynami przed losowaniem grup.

9 czerwca, w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, odbyło się losowanie grup do turnieju finałowego „Śladami Bogdana Zająca”.

Wylosowane grupy zmierzą się ze sobą w rozgrywkach finałowych, które odbędą się już 15 czerwca, na niedawno oddanym do użytku Miejskim Stadionie im. Mieczysława Haspla w Jarosławiu.

Wśród losowanych drużyn znalazły się cztery najlepsze szkoły z terenu miasta Jarosławia, które wyłonione zostały podczas XXIII Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”. Turniej, którego organizacja była możliwa dzięki projektowi napisanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021, był imprezą towarzyszącą otwarciu stadionu miejskiego, o którym można poczytać w artykule pn. Oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego im. Mieczysław Haspla. Sportową imprezę przygotowała Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”. Patronem imprezy był Bogdan Zając, Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia. W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn z jarosławskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 4, SP 5, SP 6, SP 9, SP 10, SP 11, SP Sióstr Niepokalanek, SP SMS.

W zaciętej rywalizacji zmagań wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które tym samym awansowały do turnieju finałowego „Śladami Bogdana Zająca” o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby, nad którym patronat objął m. in. Burmistrz Miasta Jarosławia. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego, II –SP 4, III –SP 2, IV –SP 10. Niestety, drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu z przyczyn zdrowotnych, musiała zrezygnować z udziału w turnieju finałowym. W tej sytacji, do udziału w rozgrywkach finałowych, zaproszono szkołę, która zajęła w rozegranym wcześniej turnieju V miejsce - SP 11.

Również, w Turnieju Piłkarskim o Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota "Śladem Bogdana Zająca", który odbył się na stadionie w Pruchniku w dniu 8 czerwca, wyłoniono cztery najlepsze drużyny spośród dwudziestu czterech z całego powiatu biorących udział w turnieju.

Wyłonione drużyny zmierzą się ze sobą 15 czerwca na Stadionie Miejskim im. Mieczysława Haspla w Jarosławiu.

9 czerwca, w Szkole Mistrzostwa Sportowego, odbyło się losowanie grup piłkarskich, które wezmą udział w ostatecznym turnieju. W losowaniu, którego zasady przedstawił Bogdan Zając, czuwając jednocześnie nad jego sprawnym przebiegiem, udział wziął Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, losując kolejno Szkołę Podstawową w Chotyńcu, Szkołę Podstawową nr 4 oraz Szkołę Podstawową w Cieszacinie Wielkim.

Oprócz burmistrza W. Palucha w losowaniu poszczególnych szkół udział wzięli: Kamil Dziukiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, Stanisław Kłopot, Starosta Jarosławski oraz Marcin Król, członek zarządu podkarpackiego ZPN. Towarzyszył losowaniu również Marcin Malinowski, dyrektor biura Senatora RP Mieczysława Golby.

Barbara Brzezińska