wtorek 29.06.2021

Na miejskich chodnikach, bezpośrednio przez przejściami dla pieszych, namalowane zostały symbole przekreślonego telefonu wraz z napisem Smart Stop. W Jarosławiu postanowiliśmy przypomnieć w ten sposób pieszym o nowych przepisach. Akcję zainicjowali radni z klubu Wspólnie Zmieniajmy Jarosław.

Takich oznaczeń przed przejściami pojawi się w mieście znacznie więcej. Zadbają o to służby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Pamiętajmy, że od czerwca 2021 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Najważniejszą zmianą jest to, że piesi wchodząc na przejście dla pieszych, mają pierwszeństwo przed pojazdami. Oczywiście nie zwalnia to ich z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności, jak też nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Do tego przechodząc przez jezdnię piesi nie mogą korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który powoduje ograniczenie możliwości obserwacji sytuacji na jezdni.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...