piątek 23.07.2021

Magdalena Kapusta 11 sierpnia w drodze awansu wewnętrznego obejmie stanowisko Sekretarza Miasta Jarosławia.

Magdalena Kapusta posiada duże doświadczenie zawodowe, pełniła funkcje kierownicze, zarządzała sporymi zespołami ludzi. Z wykształcenia jest magistrem administracji. Ukończyła liczne studia podyplomowe: z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z zakresu rachunkowości i finansów, zarządzania czy też audytu wewnętrznego. Posiada uprawnienia audytora wewnętrznego, a także uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa czy prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ukończyła również liczne kursy, m.in. Inspektora Ochrony Danych Osobowych, kurs dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem mienia publicznego, kurs dla liderów przedsiębiorstw i instytucji publicznych, czy kursy z zakresu nowoczesnych metod zarządzania. W latach 2013-2015 Magdalena Kapusta była członkiem Rady Nadzorczej Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Horyńcu Zdroju.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1993 roku na stanowisku księgowej w Dziale Płac w Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, następnie awansowała na starszego inspektora w Dziale Służb Pracowniczych tejże instytucji, w  2003 roku została kierownikiem tego działu, od 2006 do sierpnia 2019 roku sprawowała funkcję kierownika Działu Służb Pracowniczych i Płac SP ZOZ w Przeworsku.

Od  2 września 2019 roku Magdalena Kapusta pracuje w Urzędzie Miasta Jarosławia, kiedy to z powodzeniem wystartowała w naborze na stanowisko kontrolera wewnętrznego oraz pracownika zajmującego się sprawami bezpieczeństwa i higieny pracy. Do 11 sierpnia zajmowane przez przyszłą Sekretarz Miasta Jarosławia stanowisko to główny specjalista ds. kontroli wewnętrznej i nadzoru właścicielskiego oraz specjalista ds. BHP.

Przyszła sekretarz interesuje się literaturą amerykańską oraz turystyką rowerową.

W otwartym i konkurencyjnym naborze na to stanowisko ogłoszonym w czerwcu br. zgłosił się jeden kandydat, który jednak nie spełnił wymogów selekcji końcowej, z powodu czego konkurs nie został rozstrzygnięty.