Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna nabór do tegorocznej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jego zwycięzcy otrzymają prestiżowe Certyfikaty POT. Właśnie wystartował etap regionalny.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów. – Warto ubiegać się o  Certyfikaty POT, ponieważ dzięki tej nagrodzie marka danego produktu turystycznego staje się rozpoznawalna w całym kraju, a nawet za granicą – zachęca Prezes POT Rafał Szlachta.

O Certyfikaty POT mogą ubiegać się następujące produkty: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Obecnie trwa „Etap I – regionalny” zgłoszeń prowadzony przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania produktów turystycznych z terenu województwa podkarpackiego. Poniżej kilka ważnych informacji.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 września 2021 pod adresem: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/?id=Podkarpackie#

Mamy do wyboru trzy rodzaje zgłoszeń:

• Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat POT 2021 – tutaj mogą zgłaszać się wszystkie podmioty istniejące na rynku nie krócej niż dwa lata.
  • Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Specjalny POT 2021 – tutaj zgłaszamy produkt turystyczny który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata (licząc od daty udostępnienia produktu dla turystów). Twórcy takiego produktu turystycznego powinni wykazać się oryginalnością i kreatywnością.
  • Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Złoty Certyfikat POT 2021 – tutaj zgłaszamy produkt turystyczny, który otrzymał w latach ubiegłych Certyfikat POT i następnie twórczo rozwinął swoją działalność. Złoty Certyfikat POT może być przyznany produktowi nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Upływ 3 lat liczony jest od momentu otrzymania Certyfikatu POT (miesiąc oraz rok).

Po upływie terminu zgłoszeń Kapituła Konkursu powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną dokona oceny otrzymanych zgłoszeń pod względem formalnym i merytorycznym. Następnie PROT zgłasza do etapu ogólnopolskiego maksymalnie 3 produkty turystyczne dedykowane do Certyfikatu POT. Spośród tych 3 produktów, PROT zgłasza 1 produkt do kategorii Certyfikat Internautów (użytkownicy sieci i mediów społecznościowych na jesieni będą mogli oni ocenić wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów). Poza tymi produktami turystycznymi, PROT może zgłosić dodatkowo 1 produkt do kategorii Certyfikat Specjalny. Do etapu ogólnopolskiego, PROT przesyła również zgłoszenie 1 kandydata do miana Złotego Certyfikatu POT.

Etap II – ogólnopolski będzie trwał w dniach 1-22 października 2021.

O poprzednich edycjach pod linkiem: https://certyfikaty.polska.travel/

Regulamin konkursu w załączniku.

• Pobierz Regulamin Konkursu - XVIII edycja Certyfikat POT.pdf2021.pdf