piątek 27.08.2021

Jarmark Jarosławski to sztandarowe wydarzenie, przypominjące o bogactwie historii i tradycji Jarosławia. Jarmark to mnogość smaków i okazja do posmakowania regionalnych specjałów, nie tylko z Polski. Jarmark niesie ze sobą również wiele pozytywnych emocji związanych z muzyką.

Wczoraj zainaugurowany został oficjalnie V Jarmark Jarosławski. Kolorowy korowód wyruszył sprzed Bramy Krakowskiej. Na czele szli: włodarz miasta burmistrz Waldemar Paluch, zastępca burmistrza Dariusz Tracz, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka, członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk, dyrektor Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki  Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu  Tomasz Wywrót, radni miejscy, przedstawiciele służb mundurowych. Towarzyszyli im Anna Ostrogska i Wilhelm Orsetti, kupcy, przedstawiciele cechów, wędrowni muzycy, podkarpackie Krystyny oraz mieszkańcy miasta. Gdy dotarli na Rynek, burmistrz przekazał Wilhelmowi Orsettiemu klucz do bram miasta. Przez te kilka dni to uczestnicy Jarmarku opanują Jarosław. 

Podczas inauguracji wydarzenia pojawił się też wyrazisty akcent sportowy, prezentacja zawodniczek Eurobud Grupa JKS Jarosław wraz z trenerem Reidarem Moistad. Burmistrz miasta Waldemar Paluch powiedział m in.: Bardzo się cieszę, że przy okazji otwarcia tego wspaniałego Jarmarku możemy poznać zawodniczki, ten wyjątkowy zespół – wierzę, że razem możemy walczyć o najlepsze wyniki i sławić Jarosław na całą Polskę.

Nie pozostaje nic innego jak delektować się różnymi zapachami, smakami, dźwiękami i przebywaniem ze sobą w najbliższych dniach na rynku. 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...