poniedziałek 30.08.2021
Drużyna UKS TRAMP: Wiesław Kutyła, Martyna Brudek, Nikola Brzany, Urszula Kutyła, Wiktor Kutyła oraz Natalia Socha.

Lipiec i sierpień dla jarosławskich łuczników upłynął pod hasłem kolejnych sukcesów sportowych. Najpierw XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Dobrczu, a następnie Mistrzostwa Polski Juniorów w Żywcu.

Za drużyną TRAMP-u kolejne mistrzostwa Polski, tym razem o tytuły mistrzowskie zawalczyli juniorzy. Zawody odbyły się w Żywcu w dniach 30.07-01.08.2021 r. Po dwóch dniach strzelań łuków bloczkowych, mocnym zawodnikiem okazał się Damian Pulit, zdobywając brązowy medal.

Dzień później, w jego ślady, tym razem w łucznictwie klasycznym, poszła Natalia Babiak, która również uplasowała się na trzecim miejscu podium, zdobywając tytuł II-wicemistrzyni Polski Juniorek. W skład drużyny kobiet, wraz z Natalią Babiak, wchodziły Joanna Gilowska - miejsce 25, Sylwia Zając - miejsce 33 oraz Julia Cackowska - miejsce 38, co łącznie dało naszym łuczniczkom ósme miejsce w kategorii drużyn.

Z kolei 23-25 lipca br. w Dobrczu koło Bydgoszczy miały miejsce najważniejsze zawody dla kadetów w łucznictwie sportowym w sezonie - XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W zmaganiach wzięło udział 128 zawodników, którzy wywalczyli sobie prawo startu na wcześniejszych Rundach Pucharu Polski. W olimpiadzie zaprezentowało się pięciu zawodników TRAMP-u.

Najlepiej spisała się Urszula Kutyła, która indywidualnie zajęła trzecie miejsce. Swoją dobrą formę potwierdziła w strzelaniu na długich odległościach, gdzie również wywalczyła brązowy medal. Kolejni nasi łucznicy zajęli następujące miejsca: Wiktor Kutyła - miejsce 9, Natalia Socha zakończyła strzelania w 1/16 finału, natomiast Martyna Brudek i Nikola Brzany w 1/24.

Równie dobrze zaprezentowała się drużyna dziewcząt w składzie Ula Kutyła, Martyna Brudek, Natalia Socha, zajmując piąte miejsce. Dziewczyny niestety po wyrównywanym pojedynku, walkę o wejście do strefy medalowej przegrały w barażu z zespołem z Dolnego Śląska.

Tekst, zdjęcia: Wiesław Kutyła, Martyna Brudek.