piątek 17.09.2021

Fundacja Pomocy Młodzieży „Wzrastanie” obchodzi w tym roku 30 lecie swojej działalności. Przez trzy dekady pomaga na różne sposoby dzieciom, seniorom i bezdomnym. W 13 placówkach między innymi w Przeworsku, Jarosławiu, Dynowie i Lipniku ma 400 podopiecznych. 11 września br. podczas uroczystości jubileuszowych poświęcono kolejną placówkę - Dom Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. abpa Adama Szala, po której poświęcony został odremontowany budynek Domu Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II w Przeworsku, a także odsłonięta tablica poświęcona założycielowi fundacji, ks. prał. Franciszkowi Rząsie.

Uroczysta gala jubileuszowa w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku była okazją do przybliżenia historii fundacji oraz podziękowania zaangażowanym w jej działalność. Z ramienia Urzędu Miasta Jarosławia w wydarzeniu uczestniczył zastępca burmistrza Dariusz Tracz, który na ręce przewodniczącej zarządu, Anny Sęk złożył podziękowania za dotychczasowa działalność, gratulacje i życzenia.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...