piątek 3.09.2021

3 września w siedzibie Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę Mukohelp w Jarosławiu, gościła Księżna Yorku Sarah Ferguson. Celem wizyty Księżnej było spotkanie z chorymi na mukowiscydozę.

W spotkaniu z członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej, uczestniczyli przedstawiciele jarosławskiej Fundacji Mukohelp, rodziny dzieci zmagających się z mukowiscydozą, 5-letnia Lenka jedna z podopiecznych Fundacji, wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz oraz starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Zastępca burmistrza Dariusz Tracz powiedział m. in.: 

Jesteśmy zaszczyceni Pani wizytą w naszym mieście. To wielki honor móc spotkać osobę tak aktywnie wspierającą działalność charytatywną, również w naszym kraju. Fakt, że księżna Yorku zainteresowała się problemami osób chorych na mukowiscydozę, wspieranych przez jarosławską Fundację MUKOHELP to dowód na wielką wrażliwość i otwartość serca dla tych, którzy potrzebują pomocy. Wielka życzliwość i niesłabnąca energia do czynienia dobra, sprawia, że jest i zawsze będzie Pani witana w Jarosławiu z wielką sympatią i serdecznością.

Księżna Sarah Ferguson pełni honorową funkcję globalnej ambasadorki w jarosławskiej Fundacji Mukohelp, która pomaga osobom chorym na mukowiscydozę na Podkarpaciu i poza nim.   Księżna Sara znana ze swojej charytatywnej i niezwykle skutecznej działalności. Była jedną z inicjatorek ''Górskiej Przystani'' w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest także Damą Orderu Uśmiechu. Odebrała go w grudniu 1999 w Warszawie. W przeszłości księżna była również rzeczniczką amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Children's Villages. Jest założycielką dwóch fundacji: Chances for Children i Children in Crisis. Księżna Sara jest także zaangażowana w zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom. Dzień przed dzisiejszą wizytą w Jarosławiu, Sarah Ferguson odwiedziła Śląskie Centrum Chorób Dziecka.

 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...