wtorek 2.11.2021
Plakat informujący o Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych.
Plakat informujący o Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych.

Tegoroczna edycja Jarosławskich Potyczek Ortograficznych odbędzie się 5 listopada 2021 r. o godz. 10.00 w auli biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Jarosławskie Potyczki Ortograficzne, organizowane już po raz trzysnasty, mają głównie na celu upowszechnianie piękna języka polskiego, promowanie zasad poprawnej polszczyzny, a także doskonalenie umiejetności pamięciowego pisania ze słuchu i znajomości zasad ortograficznych. Elementami towarzyszącymi są również rywalizacja i współzawodnictwo oraz promocja i integracja społeczności lokalnej.

Zasady, przebieg, organizacja potyczek zostały określone w "Regulaminie Jarosławskich Potyczek Ortograficznych".

Zwycięzca dyktanda będzie mógł przez rok posługiwać się zaszczytnym tytułem Jarosławskiego Mistrza Ortografii. Organizatorzy ufundowali również nagrody rzeczowe dla pozostałych laureatów konkursu.

Organizatorami konkursu są: Starosta Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu-Filia w Jarosławiu.

Partnerami konkursu są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi, organizatorzy są zmuszeni do ograniczenia liczby uczestników, dlatego zapisy będą możliwe wyłącznie w formie elektronicznej, zaś o udziale w potyczkach będzie decydować kolejność zgłoszeń.


Regulamin konkursu i link do karty zgłoszenia znajdują się poniżej.

Tekst dyktanda zostanie w tym roku odczytany przez znaną, pochodzącą z Jarosławia, aktorkę Bernadettę Machałę–Krzemińską.

W celu dokonania zgłoszenia, należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych!

Barbara Brzezińska

Załączniki

  • Pobierz REGULAMIN Jarosławskie Potyczki Ortograficzne.docx
  • Pobierz Załącznik nr 1 Karta zgłoszenia.docx
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...