wtorek 26.10.2021

Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław” obchodzi w tym roku piękny jubileusz swojej działalności. Z tej okazji, 23 października w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się koncert ukazujący szerokie spektrum repertuaru Chóru.

Gdy ponad dwadzieścia lat temu Andrzej Jakubowski ogłosił nabór do nowopowstającego jarosławskiego chóru, na przesłuchania zgłosiło się ponad trzysta osób. Po wnikliwej selekcji kandydatów wybrał najlepszych. Dziś chór liczy ponad dwudziestu członków. Niektórzy swoją przygodę ze śpiewem kontunuują nieprzerwanie 20 lat.

Z okazji znamienitego jubileuszu, 23 października br. w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się koncert o  wymownym tytule „Koncert w kratkę”.

O tym jak wielki wkład w rozwój życia kulturalnego miasta oraz nieustanną promocję Jarosławia na arenie krajowej i nie tylko mają jarosławscy chórzyści, mówił burmistrz miasta Waldemar Paluch, który na ręce  Marii Korczyńskiej-Kwitkowskiej - prezes Stowarzyszenia Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław" złożył kwiaty oraz pamiątkowy grawerton. W dedykacji napisał m.in.: - (...) Życzę niesłabnącej motywacji do kontynuowania śpiewaczych zamiłowań oraz wielu artystycznych uniesień. Niech nieustająca inspiracja i radość jaką daje sztuka, przyświecają dalszej pracy Chóru „Jarosław", a życzliwość słuchaczy niech towarzyszy wszelkim wyzwaniom w następnych dziesięcioleciach.

Zaproszeni goście, również nie szczędzili słów uznania za pracę i poświęcenie na przestrzeni lat.

Koncert jubileuszowy składał się z dwóch części. W pierwszej publiczność wysłuchała utworów o charakterze patriotycznym i sakralnym. W drugiej natomiast prym wiodły bardziej frywolne utwory. W przerwie koncertu słuchacze mieli okazję obejrzeć prezentację fotografii ilustrujących dwudziestoletnią działalność artystyczną.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...