środa 3.11.2021
Do puszek kwestujących mieszkańcy miasta wrzucili kilkanaście tysięcy złotych
Do puszek kwestujących mieszkańcy miasta wrzucili kilkanaście tysięcy złotych

Do puszek trafiło w sumie 15 374, 36 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Jarosławiu i polskim cmentarzu w Jaworowie na Ukrainie.

Zbiórka była prowadzona 1 listopada na Starym i Nowym Cmentarzu w Jarosławiu. Wzięli w niej udział m.in. Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz radni miasta.

Organizatorami kwesty byli Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza oraz Społeczny Komitet na Rzecz Ratowania Zabytków Starych Polskich Cmentarzy działający przy SP nr 11.

Współorganizatorami: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu, przedstawiciele lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych.

Fotorelacja na https://www.facebook.com/umjaroslawia/posts/1872604289794654

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...