czwartek 4.11.2021

Ważna informacja dla właścicieli obiektów wpisanych do rejestru zabytków! Do 30 listopada br. można ubiegać się o dotację Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

22 kwietnia 2021 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  z dnia 16 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dotacji celowej na prace konserwatorskie lub restauratorskie przy zabytku wpisanym na listę skarbów dziedzictwa oraz prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków (Dz.U 2021, poz.731).

Na podstawie rozporządzenia:

  • zmianie uległ termin składania wniosków na przeprowadzenie w roku 2022 prac przy zabytku wpisanym do rejestru, termin do 28 lutego roku, w którym dotacja celowa ma być udzielona został zmieniony na 30 listopada roku poprzedzającego, w przypadku dofinansowania prac, które zostaną przeprowadzone,
  • niezbędnym dokumentem na etapie składania wniosku będzie ważne pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków,
  • będzie istniała możliwość złożenia w niosku z pominięciem obowiązujących terminów, jeżeli prace przy zabytku wpisanym do rejestru są wymagane ze względu na uszkodzenie tego zabytku w następstwie: pożaru, wybuchu, wstrząsu sejsmicznego, silnego wiatru, intensywnych opadów atmosferycznych, osuwiska ziemi, powodzi, katastrofy budowlanej lub innego nagłego zdarzenia o podobnym przebiegu, które wystąpiło w okresie 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

Niezbędne dokumenty (regulamin oraz wzór wniosku) można pobrać ze strony www.wuozprzemysl.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...