poniedziałek 8.11.2021
Mali uczestnicy spotkania integracyjnego z okazji Dnia Drzewa wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Autor: Miejskie Przedszkole nr 12 w Jarosławiu.
Mali uczestnicy spotkania integracyjnego z okazji Dnia Drzewa wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Autor: Miejskie Przedszkole nr 12 w Jarosławiu.

W związku z założeniami planu pracy Miejskiego Przedszkola nr 12 w Jarosławiu, które szczególny nacisk kładzie na działania ekologiczne i prozdrowotne, 28 października br., odbyło się spotkanie integracyjne z okazji "Święta Drzewa".

Zaproszeni goście: Jadwiga Marycka-Legeny, dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu, Teresa Krasnowska-prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia, Renata Majkut-Lotycz–powiatowy koordynator ds. oświaty i promocji zdrowia, wiceprezes JSOiPZ oraz Anna Sawicka-koordynator rejonowy Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia.

Zostały przeprowadzone zajęcia i zabawy związane z tematyką drzew. Dzieci uświadomiły sobie znaczenie drzew dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza i zdrowia człowieka, dlaczego należy oszczędzać papier, szanować książki.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie przez panią Teresę Krasnowską na ręce dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 12, Beaty Jusięgi, Certyfikatu Rejonowego Przedszkola Promującego Zdrowie.

Tekst i zdjęcia: Miejskie Przedszkole nr 12 w Jarosławiu.

Barbara Brzezińska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...