środa 10.11.2021

8 listopada 2021 roku odbyła się XXXVIII sesja Rady Miasta Jarosławia, podczas której radni rozpatrywali 21 projektów uchwał.

Podjęte zostały uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. „JarosLove – z miłości do ludzi” w ramach Programu Rozwój Lokalny finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz uchwały związane z finansowaniem tego zadania.

Przyjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pn. „Modernizacja Płyty Rynku w Jarosławiu. Część Północna i Wschodnia wraz z Placem Św. Michała w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza oraz uchwały dotyczące finansowania tego zadania.

Rada podjęła decyzję o pokryciu części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wprowadzono kilka zmian w budżecie miasta na 2021 rok, a także zmieniono Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta Jarosławia na 2021 rok.

Rada Miasta zmieniła uchwałę w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.

Rada Miasta przyjęła Program Wspierania Rodziny dla Gminy Miejskiej Jarosław na lata 2022-2024 oraz Program współpracy Gminy Miejskiej Jarosław z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2022.

Przyjęto projekt regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków i przekazania go do zaopiniowania.

Rada otrzymała informację o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Miejskiej Jarosław w roku szkolnym 2020/2021.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Jarosławskiemu na modernizację oraz przebudowę dróg powiatowych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław, tj.: ul. Zwierzyniecką (191 500 zł), ul. Rybacką (219 000 zł), ul. Stefana Okrzei (132 000 zł), ul. Pasieka (54 000 zł), ul. Królowej Jadwigi (179 000 zł) ul. Paderewskiego (138 000 zł), ul. Bandurskiego (155 000 zł), ul. Dolnoleżajska (38 800 zł), ul. Stawki (120 000 zł), ul. Batalionów Chłopskich (96 000 zł) oraz ul. Dolnoleżajskiej II (110 000 zł).

Kwota całości dofinansowania to 1 433 300,00 zł.

Rada Miasta Jarosławia podjęła tez uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.