środa 10.11.2021
Katarzyna Wnęk-Joniec
Katarzyna Wnęk-Joniec

W dniu 9 listopada br. w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyła się konferencja dla dyrektorów i nauczycieli jarosławskich placówek oświatowych, którą poprowadziła Katarzyna Wnęk-Joniec - psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Tematyka spotkania pod nazwą „ Być bliżej dziecka. O dobrym wspieraniu rozwoju emocjonalnego Dziecka w placówce opiekuńczej” koncentrowała się wokół doskonalenia umiejętności świadomej pracy z małym człowiekiem. Konferencja przeprowadzona została w głównej mierze w formie warsztatów praktycznych, które pokazały jak być bardziej wrażliwym na świat dziecka,  jak należy z nim rozmawiać, a jakich błędów unikać, by rosło w poczuciu bezpieczeństwa, aby w przyszłości stać się człowiekiem odpowiedzialnym za siebie i innych. Pani Katarzyna Wnęk–Joniec w sposób nowatorski podzieliła się z uczestnikami konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem, które nabyła pracując m.in. na Oddziale Intensywnej Terapii Wcześniaka (Neonatologia) w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w krakowskich zakładach karnych czy w jednym z Oddziałów Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Laskach.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej, ciepłej i życzliwej atmosferze. Pani Katarzyna Wnęk–Joniec z łatwością pozyskała sympatię uczestników konferencji, emanując ciepłem i spokojem.

Ilona Szczepańska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...