poniedziałek 22.11.2021

Ponad 100 osób wzięło udział w zorganizowanym 7 listopada w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino biegu i marszu nordic walking pod hasłem „Zabiegam o czysty Jarosław”.

„Zabiegam o czysty Jarosław” - pod taką nazwą kryje się pomysł zgłoszony przez Grzegorza Tarnowskiego oraz Martę Jop na aktywną i ekologiczną akcję, którą poparło 456 mieszkańców Jarosławia w budżecie obywatelskim na 2021 rok.

Do tej pory, w ramach projektu, Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół" zorganizowała we wrześniu sprzątanie terenów nad Sanem w formie plopingu oraz lekcję segregacji odpadów, natomiast w pierwszą niedzielę listopada bieg i marsz nordic walking w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino.

Listopadowej imprezie towarzyszył mini-piknik, podczas którego można było spróbować swoich sił w strzelaniu piłką do eko-bramki, odpocząć w strefie eko-relaksu, zapoznać się z funkcjonowaniem specjalistycznego pojazdu do odbioru odpadów oraz oddać elektroodpady. Nie brakowało gier i zabaw dla najmłodszych. Na mecie uczestnicy biegu i marszu otrzymali medale-upominki oraz wzięli udział w losowaniu eko-gadżetów.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, małym i dużym, za liczny udział i stworzenie pozytywnej atmosfery. Liczymy na to, że przekaz wydarzenia pozostanie w Was, bo warto być aktywnym i warto dbać o to co nas otacza - podsumowują organizatorzy akcji.

Współpraca: Urząd Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z.o.o. Fundacja RECAL, Miejskie Przedszkole nr 12 w Jarosławiu, Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. w Jarosławiu, BartFun Obsługa Imprez.

Sponsorzy: Firma Handlowa E.P.W. Elżbieta Wielis, Roma Robert Makarowski i Wspólnicy Sp. j.

 
fot. Radosław Baj
Więcej zdjęć na profilu fb - Jarosławska Grupa Biegowa Sokół

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...