środa 1.12.2021

1 grudnia w Sali Narad Urzędu Miasta odbyła się ostatnia sesja I kadencji Jarosławskiej Rady Seniorów. Wydarzenie było okazją do wspólnego podsumowania dotychczasowych działań rady z władzami miasta.

Dobiegła końca pierwsza kadencja Jarosławskiej Rady Seniorów, która powstała jako organ doradczy i konsultacyjny. Przez cztery lata (pierwsze posiedzenie odbyło się 18 stycznia 2018 r.) jej członkowie bez wątpienia przyczynili się do poprawy jakości życia osób starszych w naszym mieście.

 „Składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za niezwykle trudną i oddana pracę na rzecz Jarosławskiej Rady Seniorów. Wierzę, że zainicjowane przez Państwa przedsięwzięcia integrujące społecznie osoby w wieku senioralnym, nie tylko przyczyniły się do wzmocnienia aktywności obywatelskiej na niwie społecznej, ale również integrowały wszystkich mieszkańców w ramach wzajemnej współpracy, realizacji potrzeb i oczekiwań osób w starczym wieku. Składam jednocześnie najserdeczniejsze życzenia udanych realizacji kolejnych przedsięwzięć oraz radości i wszelkiej pomyślności” – za pełną zaangażowania pracę członkom Jarosławskiej Rady Seniorów dziękował burmistrz Waldemar Paluch.

Przewodniczący Rady Seniorów Marian Janusz pokrótce przypomniał najważniejsze sprawy poruszane podczas sesji. Mówił o zrealizowanych inicjatywach, o wzajemnej dobrej współpracy z władzami miasta i pracownikami urzędu.

Na zakończenie obrad radni otrzymali od burmistrza Waldemara Palucha, Przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia Szczepana Łąki oraz wiceprzewodniczącej RM Agnieszki Wywrót okolicznościowe listy gratulacyjne wraz z drobnym upominkiem.

W skład Jarosławskiej Rady Seniorów (kadencja 2017-2021) wchodzili:
1. Marian Janusz – przewodniczący
2. Elżbieta Mazur - zastępca przewodniczącego
3. Krystyna Franczak,
4. Anna Kamińska,
5. Regina Krsek,
6. Władysław Linn,  
7. Ryszard Łubyk,
8. Jadwiga Machura,
9. Stanisława Mikuła,
10. Edward Tokarski,
11. Teresa Pysz,
12.Wojciech Pysz.

17 stycznia 2022 r. odbędą się wybory do Jarosławskiej Rady Seniorów na kadencję 2022-2026. Więcej informacji TUTAJ.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...