piątek 17.12.2021
Wspólne zdjęcie uczestników uroczystości.
Wspólne zdjęcie uczestników uroczystości.

Muszą przeżyć co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim – to jedyny i główny warunek, by para otrzymała Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a takich par było w Jarosławiu siedem. Wszystkim specjalne medale od prezydenta RP wręczył w czwartek 16 grudnia zastępca burmistrza Wiesław Pirożek.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jest to dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. Uroczysta dekoracja obyła się w Sali Ślubów Kamienicy Gruszewiczów.

Sześć par świętowało jubileusz złotych godów, jedna para obchodziła diamentową rocznicę ślubu. Były kwiaty, życzenia, listy gratulacyjne, prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Jubilaci wspominali wspólnie przeżyte lata, a całość uroczystości jak co rok uświetniły swoim śpiewem solistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Ewa Rokoszyńska. Aktu dekoracji dokonali zastępca burmistrza Wiesław Pirożek oraz w imieniu wójta gminy Jarosław Helena Ozorowska.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Eugeniusz i Kazimiera Buczny (Diamentowe gody)
Stanisław i Danuta Ciećkiewicz
Kazimierz i  Zofia Dziadowicz
Emanuel i Maria Kotliński           
Michał i Maria Kwietniowski      
Stanisław i Elżbieta Nowak        
August i Janina Perykasza        

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...