środa 19.01.2022

Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, wręczył funkcjonariuszom jarosławskiej policji kluczyki do samochodu Kia Sportage 1,6 typu SUV, którego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Jarosław.

Miasto przekazało na ten cel 60 tys. zł w ramach Funduszu Wsparcia Policji. To 50 procent wartości pojazdu, pozostałe 50 procent dołożyli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Komenda Główna Policji. Auto trafiło do wydziału patrolowo - interwencyjnego. Funkcjonariusze będą jeździli nim na patrole.

Jarosławska poiicja otrzymała w sumie trzy nowe samochody, pozostałe dwa to auta marki Toyota Corolla (hybryda). Zakup jednego z nich współfinansowało Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, drugi współfinansowały gminy: Jarosław, Radymno i Laszki.