czwartek 20.01.2022

Zapraszamy w środę 26 stycznia o godz. 17:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry, przy ul. ks. Jakuba Makary 1 na spotkanie w sprawie zasad dofinansowania wymiany starych kotłów węglowych oraz termomodernizacji domów mieszkalnych w ramach programu CZYSTE POWIETRZE.

Gmina Miejska Jarosław przystąpiła do programu i uruchomiła punkt informacyjno-konsultacyjny dotyczący programu. Punkt czynny w poniedziałki w godzinach od 11.30 do 15.30 oraz w środy i piątki w godzinach od 12.00 do 15.00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 16 624 87 89.

Kto może korzystać z programu?

Właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.  

Co może być dofinansowane?

Wymiana starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz niezbędne prace termomodernizacyjne budynku.

Jaka kwota może być dofinansowana?

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. 

Program realizowany jest przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz innych partnerów. 

Więcej o programie:

https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/strona-glowna-programu

https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

https://bip.jaroslaw.um.gov.pl/artykuly/228/program-czyste-powietrze

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...