czwartek 3.02.2022

Trwa akcja bezpłatnego znakowania psów będących pod opieką mieszkańców miasta. Wystarczy kilka kroków, by znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pupila, a także uzyskać zwolnienie na stałe z opłaty za posiadanie psa. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Akcja trwa do 16 grudnia 2022 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

Elektroniczne znakowanie psów zwane popularnie czipowaniem (od ang. słowa chip oznaczającego miniaturowy mikroprocesorowy układ elektroniczny) to jedna z najlepszych metod zapobiegania bezdomności zwierząt. Dzięki czipowaniu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa. Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Mikroprocesor wprowadza się podskórnie w szyję lub między łopatkami zwierzęcia. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym warunkiem podróżowania ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

Do wzięcia udziału w akcji wystarczy:

  • POBRAĆ z Urzędu Miasta Jarosławia (Ratusz, Rynek 1, kancelaria ogólna, parter, pokój nr 2) bezpłatne zaświadczenie o figurowaniu psa w miejskiej ewidencji.
  • UDAĆ SIĘ wraz z książeczką szczepień zwierzęcia i dowodem osobistym właściciela do lecznicy dla zwierząt US-WET w Szówsku przy ul. Książąt Czartoryskich 33 (tel. do placówki 16 621 65 38)

Więcej informacji na temat akcji uzyskają Państwo w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska, pod numerem tel. 16 624 87 21.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...