poniedziałek 21.02.2022
Logo kampanii "Dumni z Polski"
Logo kampanii "Dumni z Polski"

 

Kampania „Dumni z Polski” to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyły się gminy i powiaty w całym kraju, a także wiele zagranicznych placówek – ambasad i konsulatów RP. Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów o tematyce patriotycznej. Do kampanii dołączyła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Jarosławiu.

Każda szkoła, która nosi imię wielkiego Polaka, ma szczególne powody do dumy i spełnia w swojej społeczności lokalnej ważną misję w obszarze edukacji patriotycznej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć te placówki – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu szkół podstawowych w całej Polsce. Trafiły do nich bezpłatne materiały edukacyjne o tematyce patriotycznej, przybliżające sylwetki wybitnych Polaków i ich osiągnięcia. W pakiecie znalazły się również biało-czerwone gadżety, m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy.

W województwie podkarpackim kampanią została objęta Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Jarosławiu. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu inicjatywy przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Lekcje historii będą bogatsze dzięki nadesłanym materiałom, te są doskonałym pretekstem do porozmawiania z młodzieżą o wartościach patriotycznych – zauważył Olaf Pokrywka, dyrektor placówki w Jarosławiu. Zawartość przesyłki została przekazana nauczycielom, którzy odpowiadają za organizację szkolnych uroczystości.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl .

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...