środa 23.02.2022

Łucznictwo i pływanie to dyscypliny, które triumfowały w XXXII Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera naszego miasta za 2021 rok. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się 23 lutego w sali ślubów Urzędu Miasta.

Tegoroczna edycja, trwającego nieprzerwanie od 1990 roku, Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia dobiegła końca. W tym roku wśród nominowanych do nagrody było 18 sportowców, w dwóch kategoriach wiekowych oraz 9 trenerów, reprezentujących kilka dyscyplin m.in. piłkę ręczną i piłkę nożną, siatkówkę, łucznictwo, tenis stołowy, pływanie. Na swoich faworytów głosowaliśmy za pośrednictwem strony internetowej oraz kuponów z Gazety Jarosławskiej.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Najpopularniejszy sportowiec (kategoria powyżej lat 16)

1. Natalia Babiak – łucznictwo - UKS Tramp Jarosław
  2. Katarzyna Saj – siatkówka – MKS San-Pajda Jarosław
  3. Kacper Benc – futsal – Tech-Project Team Jarosław

4. Dagmara Kulpa – piłka ręczna – SPR JKS San Jarosław
    5. Maciej Hejsak– bieg na orientację – MKS San Jarosław
    6. Mateusz Czernik – tenis stołowy – Sokołów S.A. Jarosław
    7. Józef Maziarek – wędkarstwo – Przemyski Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Jarosław
    8. Sylwia Matuszczyk – piłka ręczna – Eurobud JKS Jarosław
    9. Artur Mikołajko – piłka koszykowa – sekcja koszykówki KU AZS PWSTE Jarosław

Najpopularniejszy sportowiec (kategoria do lat 16)

1. Julia Majcher – pływanie – BŁYSK Jarosław
  2. Weronika Wilk – łucznictwo – UKS Tramp Jarosław
  3. Kacper Wolańczyk – piłka nożna – Akademia Piłkarska JSRR Jarosław

4. Igor Bronowski– kickboxing – KSW Sokół Jarosław
    5. Anna Brzyska – tenis stołowy – PKS Kolping Jarosław
    6. Andrzej Warchoł – futsal – Tech –Project Futsal Team Jarosław
    7. Martyna Chrapek – piłka ręczna – SPR JKS San Jarosław
    8. Sebastian Białowąs – wędkarstwo – Przemyski Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Jarosław
    9. Marcin Danicki – aikido – Automatyczne Zrzeszenie Combat Aikido

Najpopularniejszy trener

1. Jakub Kida – pływanie - BŁYSK Jarosław
  2. Paweł Dernoga – łucznictwo – UKS Tramp Jarosław
  3. Andrzej Mikus – piłka nożna – Akademia Piłkarska JSRR Jarosław

4. Jacek Bronowski– sporty walki – KSW Sokół Jarosław
    5. Mateusz Czernik – tenis stołowy – PKS Kolping Jarosław
    6. Michał Blok – futsal – Tech-Project Futsal Team Jarosław
    7. Reidar Møistad – piłka ręczna – Eurobud Jarosław
    8. Wiesław  Pikor – sporty walki – Aikido – Automatyczne Zrzeszenie Combat Aikido
    9. Jagoda Chwojko – tenis stołowy – Sokołów S.A. Jarosław

W tegorocznej edycji plebiscytu została przyznana nagroda specjalna dla Ryszarda Magdziaka za godne reprezentowanie naszego miasta na arenie międzynarodowej i krajowej oraz osiągnięte tytuły mistrza świata i mistrza Polski w ciągu martwym, mistrza Polski w trójboju, dwuboju i podnoszeniu ciężarów.

Ogłoszenie wyników odbyło się z udziałem burmistrza Waldemara Palucha i jego zastępcy Dariusza Tracza, Renaty Chlebowskiej - dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu, Jacka Stalskiego - dyrektora MOSiR, Tomasza Strzębały - Szefa Redakcji, Redaktora Prowadzącego Gazety Jarosławskiej.