sobota 26.02.2022

Odpowiadając na bieżącą potrzebę informowania uchodźców z Ukrainy o możliwościach uzyskania pomocy w Polsce, ale także informowania naszych mieszkańców o tym, jak można pomóc, uruchamiamy jarosławskie punkty informacyjne.

✅Punkt Informacyjny na parterze w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Rynek 5, tel. 16 624 89 89. - informacja w punkcie udzielana jest osobiście oraz telefonicznie UWAGA! Od 14.03.2022 nastąpi zmiana lokalizacji i numeru telefonu punktu! W zamian za punkt dotychczas funkcjonujących w CKiP, uruchomiony zostanie punkt w Urzędzie Miasta Jarosławia, w pokoju nr 1 (Ratusz, Rynek 1), polecamy kontakt telefoniczny: tel. 16 624 87 62.
✅Punkt informacyjny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - tel. 16 624 87 52 lub telefon alarmowy Straży Miejskiej 986 - informacje udzielane są tylko telefonicznie.
Prosimy o pomoc w rozpowszechnieniu informacji.

Rozpoczynamy tworzenie lokalnej bazy z informacjami o zgłaszanych przez mieszkańców lokalizacjach, w których możliwe byłoby zakwaterowanie uchodźcow z Ukrainy (zgłaszają się do nas osoby chętne przyjąć uchodźców pod swój dach), a także zgłoszenia od uchodźców, którzy wyrażają wolę pozostania w naszym mieście i byliby taką pomocą zainteresowani.

Informujemy, że akcję wspierania uchodźców z Ukrainy koordynuje w naszym mieście zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia ds. Społecznych Dariusz Tracz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...