poniedziałek 7.03.2022

Burmistrz Waldemar Paluch podpisał umowę na modernizację płyty Rynku części wschodniej, północnej i Placu Świętego Michała. Roboty zaczynają się już wkrótce.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „WOLSKI” z Kluszkowiec. Podpisanie umowy rozpoczyna roboty budowlane, które mają zakończyć się do końca września 2023 r. i obejmą wykonanie nowych nawierzchni z porfiru odzyskanego i nowego, demontaż istniejącej i budowę nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z kanalizacją deszczową i sanitarną, montaż nowego oświetlenia, punkty medialne wraz z siecią kablową w części północnej i wschodniej oraz na Placu Świętego Michała.  

Koszt inwestycji brutto: 6.225.801 zł 41 gr, z czego Gmina Miejska Jarosław pozyskała dofinansowanie 4.740.500,00 zł, co stanowi 76,14% kwoty. Z budżetu Miasta wydamy 1.485.301 zł 48 gr. Zadanie „Modernizacja Płyty Rynku w Jarosławiu. Część Północna i Wschodnia wraz z Placem Świętego Michała” realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, edycja pierwsza.  

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...