piątek 25.03.2022
Zegar ze wskazaniem godziny 20:30. Akcja Godzina dla Ziemi WWF

Jarosław przyłączył się do akcji WWF Godzina dla Ziemi. W sobotę, 26 marca wieczorem, na 60 minut zgaśnie iluminacja na naszym ratuszu. Ten gest ma uświadomić nam, jak ważne jest powstrzymanie emisji gazów cieplarnianych i zmian klimatycznych.

Godzina dla Ziemi odbędzie się w Polsce po raz 15. Na świecie będzie to jej 16. edycja. Jak podaje WWF, po raz pierwszy w 2007 roku w Sydney (Australia) wyłączono światła na godzinę w ponad 2 milionach domów. Od tego czasu zaczęły przyłączać się do akcji kolejne kraje i miasta. W Godzinie dla Ziemi biorą udział setki milionów ludzi z ponad 7000 miast i miejscowości w 170 państwach na świecie, także w Polsce. Wygaszane są budynki użyteczności publicznej, gasną też światła w prywatnych domach oraz firmach.