poniedziałek 28.03.2022

W Szkole Podstawowej nr 1 otwarto dwa oddziały przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy. Już dzisiaj (28 marca) naukę rozpoczęło 50 dzieci. Oddziały będą funkcjonować na poziomie klas I –III oraz IV-VI, trwa jeszcze rekrutacja do oddziału VII-VIII, którego powstanie jest również planowane.

W związku z rosnącym napływem uchodźców z Ukrainy do Polski, w tym również do naszego miasta, aby ułatwić dzieciom edukację, w Szkole Podstawowej nr 1 utworzono oddziały przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy. Rekrutacja do placówki skierowana była do dzieci nieznających języka polskiego lub znających go w stopniu niewystarczającym do komunikacji w szkole.

Nauczanie w oddziale przygotowawczym jest prowadzone według realizowanych w szkole programów nauczania, z dostosowaniem metod i form ich realizacji do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, oraz możliwości psychofizycznych uczniów. Obecnie do obydwu oddziałów zapisanych jest 50 uczniów.

28 marca odbyło się oficjalne otwarcie oddziałów przygotowawczych, na którym obecni byli najmłodsi wraz z rodzinami i bliskimi.

- Staraliśmy się przygotować bezpieczne warunki do życia, do przebywania i przede wszystkim dla małych pociech do nauki… Życzę spokojnego pobytu na terenie naszego miasta, na terenie tej szkoły – mówił burmistrz Waldemar Paluch podczas wydarzenia.

Wszyscy uczniowie zaczynający edukację zostali wyposażeni w wyprawkę szkolną w formie plecaków, zeszytów i najpotrzebniejszych przyborów szkolnych, które ufundowała firma AVANGARDA dekoracje i suknie ślubne Lucyny Samlickiej-Maziarek, Justyny Fortuny oraz wsparciu finansowym Agnieszki Schlossser.

Nie tylko w SP 1 uczą się ukraińskie dzieci. Kilkanaścioro z nich uczęszcza do innych szkół podstawowych jak i miejskich przedszkoli, ale znają język polski na tyle, żeby sprawnie komunikować  się w procesie edukacji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...