Logotyp "Poznaj Polskę"

Dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach programu "Poznaj Polskę".

Beneficjent: Gmina Miejska Jarosław

Jednostki Realizujące:

• Szkoła Podstawowa nr 4 im Stefana Żeromskiego, ul. Stefana Żeromskiego 4, 37-500 Jarosław,
  • Szkoła Podstawowa nr 10, os. Słoneczne 7, 37-500 Jarosław,
  • Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza, ul. Ignacego Kraszewskiego 39, 37-500 Jarosław
  • Urząd Miasta Jarosławia.

Wartość całkowita zadania:  86 856,00 PLN

Kwota dofinansowania z budżetu państwa: 51 110,40 PLN

Termin realizacji zadania: 1.03.2022-24.06.2022

Opis projektu:

Celem programu „Poznaj Polskę” jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci  poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W ramach programu uczniowie i nauczyciele jarosławskich szkół podstawowych będą mogli wyjechać na wycieczki szkolne związane z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra MEiN. Uczniowie zwiedzą m. in. Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski na Wawelu, Kopiec Kościuszki, Zespół opactwa Benedyktynów w Tyńcu, Kopalnię Soli w Wieliczce i Bochni, Historyczny Zespół Architektoniczno - Krajobrazowy  w Sandomierzu, Zamek w Łańcucie, najstarszą kopalnię ropy naftowej w Bóbrce. W programie udział weźmie ok. 300 uczniów oraz ok. 30 opiekunów.

Logotypy "Poznaj Polskę", "Ministerstwo Edukacji i Nauki", "Polski Ład"

Logotypy "Poznaj Polskę", "Ministerstwo Edukacji i Nauki", "Polski Ład".

Angelika Jarosz