poniedziałek 25.04.2022
Procesja ulicami Jarosławia 23 kwietnia 2022 roku
Procesja ulicami Jarosławia 23 kwietnia 2022 roku

Po przerwie spowodowanej pandemią, w dniach 22-23 kwietnia, odbyło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej Jarosław 2022.

Młodzi ludzie przyjechali do Jarosławia 22 kwietnia, by wziąć udział w nabożeństwie Adoracji Krzyża SMAP w Kolegiacie pw. Bożego Ciała (to kościół organizujący tegoroczne SMAP). Sobota była drugim dniem Spotkania. Młodzież z całej archidiecezji przemyskiej uczestniczyła m.in. we mszy, w spotkaniach, rozmowach o życiowym powołaniu. Ponadto dzień ten uświetniły koncerty religijno-patriotyczne. Spotkanie zakończyła w sobotę procesja posłania ulicami miasta z Najświętszym Sakramentem. Wieczorem na scenie ustawionej na placu ks. Piotra Skargi podziękowania wszystkim uczestnikom złożył ks. abp. Adam Szal, który ogłosił Sanok kolejnym miejscem SMAP w 2023 roku, przekazał także znak Krzyża i błogosławieństwo oraz posłanie do parafii.

W imieniu burmistrza miasta w uroczystości wziął udział wiceburmistrz Dariusz Tracz: - Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie w naszym mieście odbywają się spotkania przyciągające młodzież katolicką z terenu całej diecezji - zwrócił się do młodzieży zgramadzonej na placu ks. Piotra Skargi. - Te dni, poświęcone na modlitwę, wspólne spędzanie czasu, rozmowy, muzykowanie, bez wątpienia będą dla Was cenne, rozwijające i obfitujące w liczne wrażenia, a także w zawiązane znajomości i przyjaźnie - podkreślił.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...